איתור יורשים

סוגים שונים של איתור יורשים

איתור של אנשים יכול לקרות במגוון רחב של סיטואציות חיים כאלה ואחרות למגוון גדול של מטרות פרטיות או עסקיות. אחד מסוגי איתור אנשים הוא איתור של יורשים של אדם מסוים. בעיקרון, כאשר מדובר על התחום של איתור יורשים, חשוב להבין כי תחום זה מתחלק לכמה תתי-תחומים שונים, אשר לכל אחד מהם יש את האופי הייחודי שלו. יש איתור יורשים שמתמקד באמת באיתור של יורש לא ידוע עבור אדם מסוים. יש איתור של נכסים עבור יורשים ידועים, כאשר הנכסים שמורים אצל גורמים ציבוריים. יש גם איתור ובדיקה האם היורשים שמצהירים על עצמם כיורשים – הם אכן היורשים החוקיים.

איתור יורשים

איתור של יורשים לא ידועים

הסוג הראשון הוא של איתור יורשים לא ידוע האם הם בכלל קיימים. לעתים, בעקבות התפרקות של המשפחה (בפרט במדינה כמו ישראל שבה מהגרים מארצות שונות נפרדו מהמשפחות שלהם) יש יורשים בחו"ל שכלל לא יודעים שקרוב משפחה שלהם נפטר, ושמגיע להם רכוש מסוים. באמצעות תהליך של איתור יורשים, תוכלו לאתר את האנשים הללו, ולהודיע להם מה מגיע להם.

איתור נכסים עבור יורשים

הסוג השני בחקירות של איתור יורשים, הוא לאתר האם יש רכוש מסוים שמגיע ליורש. לעתים, חקירות של איתור יורשים יוכלו לגלות ליורשים עצמם, כי ישנם נכסים של קרובי משפחה רחוקים שלהם שנפטרו לפני שנים רבות – והם עדיין יכולים לתבוע עליהם בעלות וחזקה. חשוב לציין כי הגופים הציבוריים לא משחררים את המידע בקלות בלשון המעטה, משום שהם מקבלים דמי ניהול על האחזקה בנכסים הללו.

בדיקה של היורשים האמיתיים

מצב אחר שבו אתם תרצו לבצע איתור יורשים, הוא כאשר אתם לא בטוחים כי האדם שמצהיר על עצמו כיורש, הוא באמת היורש החוקי. לעתים בדיקת איתור יורשים תוכל להראות יורשים בדרגת קירבה גבוהה יותר אשר זכאים לקבל את הרכוש. לעתים הבדיקה תוכל להראות כי האדם שהצהיר על עצמו כיורש חוקי – איננו כלל נמצא במעמד זה.