חוקרים פרטיים

חוקרים פרטיים בתחום הפלילי

חקירות פרטיות היו מאז ומעולם אמצעי נוח מאד לטיפול בתהליכים משפטיים כאלה ואחרים בזכות העובדה שהחקירות הללו יכולות להביא למצב של ראיות טובות אשר המשטרה לא השכילה להשיג בכוחות עצמה. לעתים, חוקרים פרטיים נדרשים לעבודה מסוימת בתחום הפלילי. התחום הפלילי הוא לא תחום אפור כמו ריגול תעשייתי או בגידה של בני הזוג שלכם. לא מדובר רק על עבירה של נורמה, או עבירה על חוקים פנימיים של תאגיד או עסק. כשמדובר על חוקרים פרטיים שעוסקים בתחום הפלילי, מדובר על איתור של עבריינים של ממש. אלו הם אנשים שניתן להעמיד לדין פלילי, ובהמשך הם גם יועברו לחקירה במשטרה.

חוקרים פרטיים

מתי אפשר להזמין חוקר פרטי?

נשאלת כמובן השאלה, שבהנחה שמדובר על מקרה פלילי, מדוע כדאי לפנות אל חוקרים פרטיים ולא ישר למשטרה? יש לכך כמה סיבות שונות. קודם כל, מבחינת תשומת הלב שתקבלו. ידיה של המשטרה עמוסות מאד, ואם רק יש לכם חשד בנוגע למעשה פלילי כלשהו, הרי שייקח זמן עד שהמשטרה תגיע ותחקור. לעומת זאת, חוקרים פרטיים בעלי ניסיון בתחום, יוכלו להתפנות במהירות לבצע מעקבים שונים אחרי המקרה.

כאשר יש לכם חשד כלשהו

כמו כן, מומלץ לפנות אל חוקרים פרטיים במידה ויש לכם חשד, אך הוא עדיין לא מבוסס דיו. קחו לדוגמה מצב שבו אתם חושדים כי מטפלת אישית פוגעת בילדים שלכם, או פוגעת בהורים הקשישים שלכם. אין לכם באמת דרך לגלות זאת באופן עצמאי. חוקרים פרטיים יוכלו להתקין ציוד ריגול בתוך הבית שלכם, ואף לבצע מעקב חי אחרי הפעולות השונות, כדי להבין מה קורה.

ומתי מעבירים למשטרה?

אם פניתם אל משרד חקירות ששלח חוקרים פרטיים ואלה אכן גילו ממצאים מדאיגים, כמובן שתוכלו להגיע עם הממצאים הללו אל המשטרה. במצב זה, המשטרה כבר תפתח בחקירה משלה, וכמובן תעשה שימוש בממצאים שהחוקר אסף. חשוב להבין שבמידת הצורך, החוקר גם יוכל לשמש כעד מטעמכם במהלך המשפט, כך שבהחלט מדובר על תרומה משמעותית, שיכולה להציל חיים בחלק מהמקרים.