חקירת יכולת

חקירת יכולת מגלה נכסים שונים

כיום, גם אנשים פרטיים, וגם גופים פיננסיים שונים כאלה ואחרים, עוסקים במתן הלוואות לבני אדם ולגורמים אחרים לכל מיני מטרות שונות. עם זאת, מה קורה כאשר הכסף הזה פשוט לא מוחזר? לאחר שאתם לוחצים, אתם מגלים לפתע כי אותו גורם שהיה חייב לכם כסף – פתח תיק בהוצאה לפועל. המשמעות היא אחת – אתם בקושי תקבלו את הכסף שהגיע לכם, אם בכלל. לכן, אפשר במקום זה לפנות לחוקר פרטי ולהזמין שירות של חקירת יכולת. כפי שתבינו מיד, חקירת יכולת היא חקירה מאד מיוחדת, שתוכל לגלות לא מעט הפתעות.

חקירת יכולת

אנשים מחביאים נכסים

ההיגיון מאחורי חקירת יכולת הוא פשוט. אדם שחייב סכומי כסף גבוהים יעדיף ככל הנראה להכריז על עצמו כפושט רגל בעל נכסים מוגבלים, אך בפועל אפשר שיש לו עוד נכסים שונים שמהווים עבורו רשת ביטחון. את הנכסים הללו, החייב מן הסתם יסתיר היטב, אף מחוץ לגבולות הארץ. התפקיד של חקירת יכולת הוא לאתר את אותם הנכסים של האדם, כאשר לעתים גם מדובר על חשבונות בנק זרים, כלי תחבורה שונים, ועוד נכסים מפתיעים.

נותנים שירות לגופים פיננסיים

פעמים רבות הגופים שמזמינים חקירת יכולת אלו הם הבנקים למיניהם, חברות הביטוח, חברות הלוואות חוץ בנקאיות ועוד גופים שונים אשר אנשים טוענים שאין להם את היכולת להחזיר להם את הכספים השונים שהם לוו מהם. אל תיתנו לעסק שלכם לספוג פגיעה כלכלית. בעזרת חקירת יכולת איכותית, אתם בהחלט תוכלו להבין האם מדובר באדם דובר אמת שנותר חסר כל – או באדם שמנסה להונות אתכם.

מתי יש לפתוח בחקירה?

נשאלת שאלה חשובה מאד – מתי אפשר בעצם להתחיל לבצע חקירת יכולת? באופן עקרוני, ברור שהנקודה האחרונה צריכה להיות כאשר תיק ההוצאה לפועל נפתח. עם זאת, אפשר לעתים להבין לאיזה כיוון החייב מנסה ללכת. אם הוא מתמהמה עם התשלום של החוב ומתחיל לספק תירוצים שונים – כדאי כבר לנסות ולאתר מראש נכסים שיש לו, כדי שתהיו מוכנים במקרה של הכרזה על פשיטת רגל.